Artikelgegevens bijwerken
Introductie
Introductie
Een aantal eigenschappen van artikelen kunt u snel en gemakkelijk wijzigen via de functie 'Artikelen bijwerken'. Deze functie is te benaderen via:
-
[Factuur, Artikelen, Onderhouden], knop 'Batch-updates'
-
[Order, Artikelen, Onderhouden], knop 'Batch-updates'
-
[Voorraad, Artikelen, Onderhouden], knop 'Batch-updates'
-
[Inkoop, Artikelen, Onderhouden], knop 'Batch-updates'
-
[Projecten, Artikelen, Artikelen], knop 'Batch-updates'
-
[Productie, Inrichting, Artikelen], knop 'Batch-updates'
Het overzicht wordt geëxporteerd naar Excel, inclusief de gewijzigde gegevens. U kunt deze gegevens in Excel desgewenst nog aanpassen en bewerken voordat ze opgeslagen worden in de database. Wijzigingen worden pas doorgevoerd, als u in Excel voor 'Bijwerken' kiest.
Uitleg van de velden
Sectie Gegevensselectie

Met deze selectie kunt u aangeven of u artikelgegevens, voorraadgegevens of artikel per leveranciergegevens wilt bijwerken.
Sectie Traject

Artikelcode In dit veld kunt u één of een groep artikelen selecteren, die u wilt bijwerken. Standaard is 'Alle' aangevinkt.
Atributen Hier kunt u filteren op alle attributen van het artikel. De optie 'Voorraad' heeft betrekking op het attribuut 'Voorraadgestuurd' op het tabblad 'Voorraad' van het artikelonderhoud.
Artikelgroep In dit veld kunt u één of meerdere artikelgroepen selecteren, die u wilt bijwerken. Standaard is 'Alle' aangevinkt.
Magazijn In dit veld kunt u één of meerder magazijnen selecteren, die u wilt bijwerken. Standaard is 'Alle' aangevinkt. Indien u ervoor gekozen heeft om voorraadgegevens bij te werken heeft u de mogelijkheid om één magazijn te selecteren of het veld leeg te laten. Indien het veld leeggelaten wordt zullen de aanpassingen in alle magazijnen worden bijgewerkt.
Laatste Verkoop In dit veld kunt u artikelen selecteren die al enige tijd niet meer verkocht worden.
Leverancier In dit veld kunt u alle artikelen van één specifieke leverancier bijwerken.
Status In dit veld kunt u alle artikelen met een bepaalde status bijwerken.
Type In dit veld kunt u alle artikelen van een bepaald type bijwerken.
Assortimenten U kunt een zeer specifieke selectie maken op basis van uw assortimenten. U ziet hier de namen van al uw gedefinieerde assortimenten met een pull down menu.
Sectie Wijziging (Artikelgegevens)

Indien u in de sectie 'Gegevensselectie' heeft gekozen voor 'Artikelgegevens' kunt u verschillende attributen van artikelen wijzigen. U moet minimaal één van deze opties aanvinken. Als u dit niet doet, wordt er wel een overzicht gemaakt maar worden geen wijzigingen doorgevoerd.
Kostprijs Als u dit veld aanvinkt, kunt u in één keer de kostprijs voor meerdere artikelen aanpassen. In het veld 'Nieuwe waarde' bepaalt u op basis van welke prijs de kostprijs moet worden aangepast. Hierachter voert u het percentage in. Dit kan een positief of een negatief percentage zijn. U heeft hier drie mogelijkheden:
- Kostprijs: De nieuwe kostprijs wordt aangepast op basis van de oude kostprijs.
- Verkoopprijs: De nieuwe kostprijs wordt aangepast op basis van de verkoopprijs.
- Inkoopprijs leverancier: De nieuwe kostprijs wordt aangepast op basis van de inkoopprijs van de hoofdleverancier.
- Berekende kostprijs: De nieuwe kostprijs wordt aangepast op basis van de berekende kostprijs uit het onderhoud van de stuklijst. De berekende kostprijs is de kostprijs die berekend is op basis van de onderdelen in de stuklijst. Deze kostprijs wordt berekend door het aantal gebruikte eenheden te vermenigvuldigen met de kostprijzen van de onderdelen.
Wanneer u met stuklijsten werkt heeft het bijwerken van de kostprijs via de batchupdate geen invloed op de kostprijs van het hoofdartikel. Alleen de kostprijs van het geselecteerde artikel wordt bijgewerkt.
Status, Artikelgroep, Eenheid, Omschrijving, Type Verder kunt u nog de status van het artikel, het assortiment (de grootboekrekeningen gekoppeld aan het artikel worden niet gewijzigd), de standaard verkoopeenheid, de omschrijving en het type van de geselecteerde artikelen aanpassen. Bij het aanpassen van de artikelgroep waarbij tevens een andere voorraadrekening is gekoppeld, wordt de rekening alleen aangepast in mutaties in open perioden.
Waarderingssysteem Deze optie is alleen aanwezig wanneer u in de voorraadinstellingen heeft aangegeven dat u gebruik maakt van het waarderingssysteem per artikel. Hiermee kunt u het waarderingssysteem van het artikel aanpassen. Bij het artikelonderhoud op het tabblad 'Financieel' in de sectie 'Financieel' kunt u dit waarderingssysteem per artikel terugvinden.
Provisieberekening Hier kunt u aangeven of u de optie 'Provisieberekening; bij het onderhoud van de artikelen op het tabblad 'Inkoop/Verkoop' wilt aanvinken of uitvinken.
Provisie methode Met deze optie kunt u de nieuwe waarde voor de provisiemethode en het bijbehorende percentage/bedrag van het artikel opgeven.
Voorraadgestuurd Als u dit veld aanvinkt, kunt u het attribuut 'Voorraadgestuurd' in één keer voor meerdere artikelen aanpassen. Dit veld is actief op het moment dat u onder de sectie Traject voor 'Standaard' heeft gekozen in het veld 'Type'.
Telfrequentie Hiermee kan de telfrequentie van de artikelen worden aangepast.
Assortimenten Met deze functie kunt u snel meerdere artikelen koppelen aan diverse assortimenten.
Prijslijstassortimenten Als deze optie is aangevinkt, wordt gecontroleerd of de combinatie van het te wijzigen artikel met een assortimentsprijslijst al bestaat. Indien dit niet het geval is en de standaard verkoopprijs van het artikel is niet gelijk aan nul, wordt het artikel toegevoegd aan de assortimentsprijslijst. Als de standaard verkoopprijs van het artikel nul is of de optie wordt niet aangevinkt, wordt het artikel niet toegevoegd aan de assortimentsprijslijst en wordt alleen het assortiment gewijzigd. Wanneer u gebruik maak van prijslijsten en/of afspraken per artikelgroep is deze optie niet aanwezig.
Vereist goedgekeurde lev. Met deze optie kunt u de waarde van het veld 'Vereist goedgekeurde lev.' bij het onderhoud van het artikel op het tabblad 'Inkoop/verkoop' bijwerken.
Classificatie ICP Met deze optie kunt u het veld 'Classificatie' bij het onderhoud van het artikel op het tabblad 'Basis' bijwerken.
Sectie Wijziging (Voorraadgegevens)

Indien u in de sectie 'Gegevensselectie' heeft gekozen voor 'Voorraadgegevens' kunt u verschillende voorraadgegevens van artikelen wijzigen. U moet minimaal één van deze opties aanvinken. Als u dit niet doet, wordt er wel een overzicht gemaakt maar worden geen wijzigingen doorgevoerd.
Standaard Locatie Hiermee kunt u de standaard locatie per artikel wijzigen. Zodra er in de sectie 'Traject' een magazijn geselecteerd is wordt de optie 'Standaard locatie' beschikbaar, mits de instelling 'Magazijnlocaties' in het pad [Systeem, Algemeen, Instellingen, Voorraad instellingen] is aangevinkt.
Minimumvoorraad, Maximumvoorraad Verder kunt u de minimumvoorraad, maximumvoorraad aanpassen.
Levertijd - verkoop In dit veld kunt u de levertijd aanpassen.
Telfrequentie In dit veld kunt u de telfrequentie van het artikel aanpassen. De telfrequentie kunt u terugvinden bij het onderhoud van het artikel op het tabblad 'Voorraad' bij het bewerken van een magazijn.
Sectie Wijziging (Artikelen per leverancier)

Met deze opties kunt u de velden in het artikel per leverancierscherm bijwerken.
Overzicht
Als u op 'Toon lijst' klikt, wordt bijvoorbeeld het volgende overzicht weergegeven (op dat moment zijn de wijzigingen nog niet in de administratie doorgevoerd):

De nieuwe waarden zijn automatisch ingevuld, maar worden pas in de administratie doorgevoerd als u op het pictogram ('Bijwerken') klikt. U krijgt een bevestiging als de gegevens opgeslagen zijn. Opmerking: als u een cel selecteert die buiten het overzicht valt, is de knop 'Bijwerken' niet actief.
U kunt het Excel-werkblad bewaren en later weer opvragen. U hoeft dan niet elke keer vanuit Exact de lijst op te vragen. Dit is natuurlijk erg handig bij bepaalde selecties en bewerkingen die u veel gebruikt.
Meer informatie
|